Górna półka ergonomii – Ergomax Nefil

Poprzednio pisałem o flagowym produkcie marki Ergomax – fotelu Ergohuman. Opisywałem go, by udowodnić, że za rozsądne pieniądze wciąż można mieć fotel z długą gwarancją, który spełnia wszelkie normy ergonomii. Dziś pokażę coś pomiędzy Aeronem a Ergohumanem.

Będzie to Nefil – najdroższa wersja skórzana. Chłopaki z Ergomaxu pożyczyli mi go do testów.

Ogólnie fotel w tej wersji występuje w dwóch kolorach – czarnym i ecru. Ponieważ z założenia nie jestem miłośnikiem kolorowych foteli (nie wiem czemu, ale co kto lubi;-) ) podrzucili mi czarny model do mojego biura. Złożenie – jak zawsze bajka – zajęło mi 10 minut, nadmieniam, że w zestawie jest taki fajny zestawik mini-narzędzi potrzebnych do zabawy.

Fotel ustawiłem przy swoim biurku, dopasowanie wysokości podobne jak w Aeronie, wszystko odbywa się lekko, jest na linkach więc nie trzeba używać siły, ani wstawać z krzesła. Podłokietniki inne niż w Ergohumanie – regulowane jeszcze przesuwnie w 4 kierunach, ogromny plus (podobno dostępne są takie również w Ergohumanie Plus).

nefil-skora-czarny-wiodacy

Co zwraca uwagę od razu, po pierwszym “siadzie” to ciekawy materiał na siedzisku i oparciu zaszyty pod skórą. Jakaś pianka, która gniecie się równo z ciałem, a po wstaniu powoli wraca do równego. Bardzo ciekawy efekt, mający dość spory wpływ na komfort siedzenia. Prawie jak na siateczkowym fotelu tyle, że milej w dotyku. No i łatwiej jest utrzymać czystość na skórze niż na siatce.

Po dwóch dniach testowania muszę przyznać, że oprócz walorów powiedzmy “użytkowych”, bardzo mocno spodobał mi się design – pasuje po prostu do nowoczesnych biur. W biurach starszej generacji elementy chromowane nie komponują się zbytnio ze starymi meblami – fotel można więc śmiało polecić do nowoczesnych, stylowych, przestronnych i przede wszystkim rozświetlonych pomieszczeń biurowych, gdzie w połączeniu z nowoczesnymi meblami będzie wyglądał świetnie.

Cena? 3480 zł w prawie całej sieci dystrybucji. Nie wiem czy to dużo, pewnie tak, ale jak zestawimy to z Aeronem to naprawdę niedrogo za 5 lat świętego spokoju.