Ergomax Ergohuman

Wiele osób obejrzało, pokręciło nosem, głową i na tym koniec. Mówię oczywiście o fotelu Herman Miller Aeron, którego poprzednio pokazywałem. Weszliście, zobaczyliście cenę i wielu z Was poszło szukać ergonomii do pobliskiego hipermarketu.

Nie twierdzę, że jej tam nie ma. To po prostu dwa zupełnie różne podejścia do ergonomii. W prezentowanym tutaj podejściu chodzi o tę prawdziwą, zapobiegającą bólom pleców, kręgosłupa, nóg, szyi i głowy. W tamtej chodzi zapewne o poprawienie sobie samopoczucia, że “kupiłem, mało dałem a frajerzy niech przepłacają”. Cóż, możnaby odnieść wszystko do analogii Dacia a Porsche – frajerzy wybiorą Porsche, bo lubią adrenalinę. Nie tędy droga.

ergohuman-czarny-siatka-wiodacy-201x300

Ale starczy tego – każdy ma swój pogląd na pewne tematy. Ja uważam, że warto wydać trochę więcej na przyzwoity fotel i potem mieć gwarancję (2 do 5 lat, a Aeron ma aż 12 lat).

ergomax ergohuman siatkaAeron firmy Herman Miller to być może trochę przesadzona cena, ale wzorowa ergonomia. Dziś pokażę nieprzesadzoną cenę i ergonomię równie wzorową. Chodzi o sztandarowy model ze stajni Ergomax – fotel Ergohuman. Występuje w kilku odmianach, opiszę tę najtańszą, w której ergonomia jest wzorowa, nie ma jedynie kilku opcji dodatkowych i wykonany jest z siatki DuPont. Do ceny jeszcze dojdziemy.

Fotel jest wykonany z porządnego tworzywa sztucznego a siedzisko i oparcie – części bezpośrednio stykające się z ciałem z siatki DuPont, o czym wspominałem wcześniej. Zalety? Ciało nie poci się, materiał jest bowiem bardzo przewiewny. Dodatkowo odczuwa się taką “lekkość” gdy się na nim siedzi.

Cecha charakterystyczna – dolny element oparcia samoczynnie dostosowuje się do kształtu części lędźwiowej kręgosłupa. Posiada mechanizm Synchron, umożliwiający blokowanie w trzech wybranych pozycjach z opcją anti-shock (zapobiega uderzeniu oparcia o ciało podczas wstawania).

Pewnie zaraz ktoś rzuci, że skoro taki dobry i ergonomię ma jak Aeron to kosztuje około 3-4 tysiące. Fotel Ergohuman w tej wersji kosztuje tylko 1879 zł (w sklepie Ergofotel.pl). Jest też dostępny w innych sklepach i na Allegro. Posiada 5 lat gwarancji.

Czyli co? Można mieć ergonomiczny, nowoczesny, stylowy fotel biurowy za mniej niż 2000 zł brutto? Można. Następnym razem pokażę coś droższego.