Fotele biurowe

Fotele biurowe to meble dość drogie, dlatego czasem żałujemy wydawania większych pieniędzy na ten sprzęt. Kończy się to tak, jak zwykle kończy się w przypadku nadmiernych oszczędności, a mianowicie po krótkim czasie kupujemy nowy fotel. Warto więc wiedzieć dlaczego fotele biurowe obrotowe są droższe od mebli wypoczynkowych i za co tak naprawdę płacimy.

Zacznijmy od tego, że fotele biurowe to meble służące do pracy, zazwyczaj spędzamy na nich wiele godzin w pozycji siedzącej, niekoniecznie najlepszej dla naszego organizmu. Aby wytrzymać wielogodzinna pracę bez zmęczenia i bólu musimy mieć fotel biurowy skonstruowany z myślą o intensywnej pracy. Dobre materiały to za mało, poszczególne elementy fotela powinny być wyprofilowane zgodnie z kształtami ludzkiego ciała. Ludzie się różnią, więc potrzebna jest regulacja, w dodatku w kilku stopniach swobody. Jeśli dodamy do tego obracanie foteli i kółka jezdne, to już wiemy dlaczego fotele są drogie.

W ostatecznym rozrachunku koszt foteli dobrej klasy zwraca się. Pracownik, który nie jest zmęczony, pracuje bardziej efektywnie. Po wielu latach pracy siedzącej na dobrym fotelu nie będzie miał schorzeń kręgosłupa i stawów, a więc będzie nadal do dyspozycji pracodawcy.

Fotel Ergomax Nefil X