Ergonomiczne fotele biurowe

W dzisiejszych czasach, gdy ludzie coraz więcej czasu spędzają siedząc w biurze, coraz istotniejsze staje się to jak i na czym siedzą, a konkretnie na jakich fotelach biurowych. Zgoda, nie wszyscy lubią może fotele biurowe skórzane, ale łatwo daje się zauważyć szczególną niechęć do tanich krzeseł materiałowych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kojarzą się nam z niewygodnymi, starymi krzesłami obrotowymi z czasów przed 1989 i krótko po. Niewygodne, rozklekotane, czasami nawet nie na kółkach. Słowem po prostu nie na dzisiejsze czasy. Dawniej mniej się siedziało – były maszyny do pisania i nie było kolorowych monitorów, internetu i gier online. Teraz wszystko to mamy. Również w miejscu pracy. Dlatego coraz częściej wracamy do domu z bólem pleców, kręgosłupa, krzyża czy karku. A to znak, że nasze fotele biurowe nie spełniają swojego zadania.

Niektórzy pracodawcy wraz z nastaniem czasów prosperity wzięli się wreszcie za urządzanie gabinetów, open-spaceów i recepcji w swoich siedzibach. Ktoś powie – no dobrze, może to i ładnie wygląda, ale tam siedzą ludzie na – czasami nawet ładnych – ale niewygodnych fotelach biurowych. I bolą ich plecy. Są przez to niemili i nie idzie z nimi wytrzymać. Bo któż byłby w stanie pracując na przykład w banku, obsługując tabuny mniej lub bardziej zadowolonych klientów uśmiechać się 8 godzin z bólem pleców, siedząc na niewygodnym fotelu obrotowym? Nie ma chyba takich ludzi.

Dlatego powstaje ta strona. Będziemy się na niej skupiać na ergonomii siedzenia w biurze. Na tego typu ergonomię składają się fotele biurowe, krzesła stacjonarne ale także biurka i inne elementy stanowiące część wyposażenia biura i będące nieodłącznym elementem codziennej pracy. Będziemy promować fotele biurowe wysokiej klasy, ale także inne fotele obrotowe, w cenie nieco niższej, ale zawsze będą to ergonomiczne fotele obrotowe. Fotel biurowy zaczyna być doceniany nie tylko w miejscu pracy, ale również w warunkach domowych. Jeśli mamy dobry, ergonomiczny fotel obrotowy w biurze, to taki sam komfort, a więc i fotel obrotowy chcemy mieć w domu. Dbamy również o nasze dzieci, które spędzają wiele godzin za biurkiem – w trakcie nauki i a trakcie zabawy z komputerem. Dla nich również dobre fotel ergonomiczny jest niezbędny, może nawet bardziej niż dorosłym.

Oto bardzo dobra propozycja fotela biurowego:

Ergohuman